Blog

İSTANBUL MALTEPE ENERJİ KİMLİK BELGESİ

İstanbul Maltepe enerji kimlik belgesi nerden alınır sorusu sadece İstanbulluların değil aynı zamanda tüm Türkiye’nin cevabını merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Enerji kimlik belgeleri; binaların enerji verimlilik durumlarının tespiti açısından tanıtıcı ve ayırt edici nitelikte bir belge. Belge üzerinde yer alan enerji notu ilgili binanın enerji alanındaki verimliliğini ifade ediyor. Geçtiğimiz mayıs ayından beri her platformda yoğun olarak tartışılan enerji kimlik belgelerinin nerden temin edileceğine geçmeden önce dilerseniz enerji verimliliği yasası ve enerji kimlik belgesinin nitelikleri konuları hakkında bilgi edinelim.

 ENERJİ KİMLİK BELGESİ

İstanbul Maltepe ekb; A ile G arasında sınıflandırılmış bir derece sistemine sahip olan ve ilgili binanın enerji verimliliğini belirten bir belge türü. Resmi bir belge statüsünde yer alan enerji kimlik belgelerinde A, B ve C değerleri verimli enerji sistemlerine sahip binaları ifade ediyor. D, E ve G değerleri ise verimsiz enerji sistemlerine sahip binaların tescil edilmesinde kullanılıyor. Enerji kimlik belgelerinin tescil işlemlerinde ve derece değerlerinin belirlenmesinde binaların ısı yalıtım çözümlerinden enerji tesisatlarına kadar her unsur detaylı olarak inceleniyor.

Enerji kimlik belgesinin yasa gereği zorunlu olması da dikkat çeken diğer bir unsur. Süresi içerisinde enerji kimlik belgesi sahibi olmayan yapı ve binalar oldukça ciddi yaptırımlara tabi tutuluyorlar. Eğer sahibi olduğunuz binanın enerji kimlik belgesi yok ise binanızı satamıyor veya kiraya veremiyorsunuz. Ayrıca çevre temizlik, konut vergisi gibi vergilendirme kalemlerinde de vergi oranları yüksek dilimlerden uygulanıyor.

 Tescil İşlemleri

İstanbul Maltepe enerji kimlik belgesi tescil işlemleri internet üzerindeki platformlarda anlatıldığı gibi karışık değil. Tek yapmanız gereken alanında uzman olan EKB Tescil firmamız ile bu konuda işbirliği yapmak. Enerji kimlik belgesi tahsis işlemleri için gerekli evrakları temin ettikten sonra firmamıza başvurarak uygun fiyat ve ödeme koşullarının avantajları ile binanızın ekb işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Sorunsuz ve doğru bir enerji kimlik belgesi değeri alabilmeniz için firmamız tüm detayları titizlikle gözden geçirmekte. Binanız için düşük ekb değeri tescil edilmiş ise firmamız bu alanda da danışmanlık hizmeti sunarak enerji kimlik belgesi değerinizin yükseltilmesini sağlıyor.


 İSTANBUL MALTEPE EKB TALEP FORMU

Aşağıdaki Enerji Kimlik Belgesi Formunu Doldurarak İstanbul Maltepe için Bizden Ücretsiz Enerji kimlik belgesi Teklifi Alabilirsiniz. Ücretsiz Enerji Kimlik Belgesi Teklifiniz için EKB uzmanlarımız tarafından en geç 5 Saat içerisinde size geri dönüş sağlanacaktır.

Yapı türü:

Yapı Cinsi:

Blok Sayısı:

İnşaat Alanı (M2):

İl/ilçe

Ad- Soyad:

Telefon Numarası:

E-Posta Adresi

 

 

Leave a comment