Blog

İSTANBUL SANCAKTEPE ENERJİ KİMLİK BELGESİ

İstanbul Sancaktepe enerji kimlik belgesi almak için nereye başvuru yapacağınızı bilmiyorsanız www.ekbtescil.com aradığınız adrestir. Ekb Tescil devletin ekb uzmanlarına tam yetki verdiği kurumsal bir firma olup ekb almak için 7/24 başvurabileceğiniz bir şirkettir. Enerji tasarrufu, mevcut enerji kaynaklarının en verimli şekilde kullanılması ve iskan belgesinin alınması için ekb almak 5627 sayılı ve Enerji Verimliliği Kanunu gereği zorunlu kılınmıştır.

İstanbul Sancaktepe enerji kimlik belgesi nerden alınır?

İstanbul ve tüm Türkiye’de başvuru merkezleri bulunan Ekb Tescil, 50 m² üzeri eski ve yeni her bir binanın almak zorunda olduğu bir belge olan ekb hazırlayan uzman kadrosu ile her an ulaşabileceğiniz bir kurumdur. Online www.ekbtescil.com web sitesi veya telefonlardan şirketimize ulaşabilir, İstanbul Sancaktepe ekb başvurunuzu yapabilirsiniz. Hukuki olarak birçok önceliği bulunan ekb olan binaların alım satımı da daha kolaydır. Ekb olmayan binalar cezai işleme tabi olup yasalar gereği ekb almakla yükümlüdür.

Enerji kimlik belgesi alma aşamaları

Önce ekb için yetkili bir firma ile irtibata geçin. Başvuru formunu doldurun ve firmanın göndereceği uzmanların yapacağı inceleme sonucunu bekleyin. Uzmanlar bina katlarını tek-tek inceleyecek ve metre kareye düşen asgari enerji sarfiyatını tespit edecektir. Bu demek oluyor ki artık gereksiz yere fazla enerji tüketmeyecek, gereksiz yere yüksek enerji faturaları ödemeyeceksiniz. A’dan G’ye her bir belgenin bir anlamı vardır. Mesela A belgesi enerji tasarrufunun üst düzeyde sağlandığı bir belgedir. C belgesinin altındaki sınıflara ise iskan izni verilmemekte, iyileştirme yapılması gereken noktalar belirlenmektedir.

Enerji kimlik belgesi almanın faydaları

Başta enerji tasarrufu, düşük maliyetli enerji faturaları en büyük avantajlardır. Ekb olan binalar vergi indirimlerinden ve birçok hukuki önceliklerden faydalanır. Alım satım ve kiralamalarda ekb olmayan binalara göre çok daha avantajlıdır. Ekb bir kez alındıktan sonra 10 yıl geçerliliğini korur. Ekb almak için bina yalıtımının yapılması çok önemlidir. Çünkü mantolama harcanan enerjiyi ciddi oranlarda düşüren bir uygulama olup binaların enerji sınıfını yükseltir. Binanın hangi malzemeden yapıldığı, bina yaşı ve konumu, pencere alanları, çatısı ve daha birçok nokta da ekb sınıfının belirlenmesinde önemlidir.

 

 İSTANBUL SANCAKTEPE EKB TALEP FORMU

Aşağıdaki Enerji Kimlik Belgesi Formunu Doldurarak İstanbul Sancaktepe için Bizden Ücretsiz Enerji kimlik belgesi Teklifi Alabilirsiniz. Ücretsiz Enerji Kimlik Belgesi Teklifiniz için EKB uzmanlarımız tarafından en geç 5 Saat içerisinde size geri dönüş sağlanacaktır.

Yapı türü:

Yapı Cinsi:

Blok Sayısı:

İnşaat Alanı (M2):

İl/ilçe

Ad- Soyad:

Telefon Numarası:

E-Posta Adresi

Leave a comment