Blog

İSTANBUL SARIYER ENERJİ KİMLİK BELGESİ

İstanbul Sarıyer enerji kimlik belgesi veren bir firma olarak yılların verdiği tecrübe ile sektörün en kaliteli hizmetini sunan firmamız, 5627 sayılı ve Enerji Verimliliği Kanununun zorunlu kıldığı ekb için her zaman başvurabileceğiniz bir firmadır. Binanız 50 m² üzeri bir alana sahip bir bina ise kanunen binanız için ekb yükümlülüğünüz vardır. Aksi takdirde yasalara göre cezai işlem uygulanacaktır.

İstanbul Sarıyer enerji kimlik belgesi nerden alınır?

Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca yetkilendirilen kurumların verdiği enerji kimlik belgesi her bir firmanın verebileceği bir belge değildir. Uzman mühendis ve mimarları sertifikalı olmalı, devlet tarafından ekb verme yetkisine sahip olmalıdır. 10 yıl gibi uzun bir süre kullanım zamanı olan ekb, binaların enerji tasarrufu yapmasını sağlayarak ülke ekonomisine katkıda bulunur. www.ekbtescil.com sitesindeki başvuru formunu doldurabilir, ekb ni kısa sürede alabilirsiniz. Binaların yapım yılından konumuna, ısı yalıtım ve mantolamadan çatı ve pencerelerine kadar tüm noktaları inceleyen uzmanlarımız, devletin zorunlu kıldığı ekb için 7/24 başvurabileceğiniz bir kurumdur.

EKB alma zorunluluğu ve ekb kapsamı dışındaki binalar

50 m² üzeri kullanım alanı bulunan eski ve yeni tüm binaların ekb alması zorunludur. Kullanım alanı 50 m² altında olan, kullanım süresi 2 yıldan az olan binalar için böyle bir zorunluluk yoktur. Aynı zamanda depo, atölye, sera, ahır ve ağıl gibi amaçlarla kullanılan ve sanayi üretimi yapan binalar için de böyle bir zorunluluk yoktur. Bu binalar dışındaki tüm binalar için ekb alma son tarihi 2 Mayıs 2017 olup, ekb olmayan binalara oturma izni verilmesi söz konusu değildir. İstanbul Sarıyer ekb ​​​​​​​​​​​​​​başvurunuz için sizleri web sitemize bekliyoruz.

EKB ne işe yarar?

Mevcut enerji kaynaklarının maksimum verimle kullanılmasını, enerji tasarrufu sağlanmasını ve enerji sarfiyatının önlenmesini sağlar. Böylece daha az elektrik, su ve doğal gaz faturası ödenir. Ekb bulunan binalar hukuken de birçok önceliğe sahip olup alım satımda ilk tercih edilen binalardır. Metrekareye düşen enerji miktarının tespit edilmesi ile her binanın enerji performansı ve sınıfı belirlenir. Sınıflar A’dan G’ye kadar olup en iyi tasarrufun sağlandığı sınıf A sınıfıdır. C sınıfının altındaki bir binanın ise oturma izni alması kanunen mümkün değildir.


 İSTANBUL SARIYER EKB TALEP FORMU

Aşağıdaki Enerji Kimlik Belgesi Formunu Doldurarak İstanbul Sarıyer için Bizden Ücretsiz Enerji kimlik belgesi Teklifi Alabilirsiniz. Ücretsiz Enerji Kimlik Belgesi Teklifiniz için EKB uzmanlarımız tarafından en geç 5 Saat içerisinde size geri dönüş sağlanacaktır.

Yapı türü:

Yapı Cinsi:

Blok Sayısı:

İnşaat Alanı (M2):

İl/ilçe

Ad- Soyad:

Telefon Numarası:

E-Posta Adresi

Leave a comment