Blog

İstanbul şile enerji kimlik belgesi

İstanbul şile enerji kimlik belgesi alarak binanızın enerji sınıfını öğrenebilir, ısıtma, soğutma, havalandırma ve sıcak su temininde harcanan yıllık enerji miktarınızı ekb ile belirleyerek enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz. Sera gazı salımı ve yenilenebilir enerji kaynaklarını görebilir, A’dan G’ye sınıflandırılan enerji performansı ile sizler de binanızın enerji sınıfını öğrenebilirsiniz.

Binaların enerji kimlik belgesi alması zorunludur

50 m² üzeri tüm binaların enerji kimlik belgesi alması yasalarca zorunlu kılınmıştır. Mevcut binaların 5 Mayıs 2017 yılına kadar ekb almaları gerekir. 5627 Sayılı Enerji Verimliliği Kanunu gereği alınması zorunlu olan ekb, enerji tasarrufu sağlayarak binaların asgari enerji ihtiyacını belirlemektedir. Yetkili firmalar tarafından verilen ekb, mevcut enerjinin en etkin şekilde kullanılmasını sağlayarak enerji israfını engeller. Yatırımlarda doğru kararlar alınmasında önemli bir rol oynar. Alım satım ve kiralamada ekb olan binalar her zaman daha avantajlıdır.

İstanbul şile enerji kimlik belgesi nerden alınır ?

İstanbul Şile’de oturuyor ve binanızın enerji sınıfının belirlenmesini istiyorsanız 7/24 online hizmet sunan www.ekbtescil.com aradığınız adrestir. Uzman mühendis, mimar ve teknikerleri ile devlet tarafından ekb için yetkilendirilmiş olup İstanbul ve tüm Türkiye’ye hizmet sunmaktadır. 1 Ocak 2011 yılından önce yapılan binalar ve bu tarihten sonra yapılan binalara ekb hazırlayan EKB Tescil, T.C. Bayındırlık ve İskan Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir firma olarak ülkenin her şehrine hizmet sunmaktadır. İstanbul şike ekb için web sitesindeki başvuru formunu doldurun ve yetkili uzmanlar tarafından binanızın ekb en kısa sürede hazırlansın.

 EKB nasıl alınır ve ne işe yarar?

Yetkili kurumlarca verilen ekb, başvuru sonrası uzman mühendis, mimar ve teknikerlerin binaları katmanlarına göre tek-tek incelemesi sonucu verilmektedir. A sınıfı bir binada enerji tasarrufu en iyi şekilde yapılmakta olup, iskan ruhsatı alabilmek için ekb gereklidir. En azından C sınıfı bir belge almak gerekmekte olup, C’ nin altında enerji performansı sergileyen binalara oturma izni verilmemektedir. Vergi indirimi ve birçok hukuki haklardan faydalanan ekb sahibi binalar alım satım ve kiralamada da daha değerli olup tercih sebebidir. Firmamızın web sitesinden hemen başvurunuzu yapın ve sizler de enerji sınıfınızı belirleyerek tasarruf sağlayın.

 İSTANBUL ŞİLE EKB TALEP FORMU

Aşağıdaki Enerji Kimlik Belgesi Formunu Doldurarak İstanbul şile için Bizden Ücretsiz Enerji kimlik belgesi Teklifi Alabilirsiniz. Ücretsiz Enerji Kimlik Belgesi Teklifiniz için EKB uzmanlarımız tarafından en geç 5 Saat içerisinde size geri dönüş sağlanacaktır.

Yapı türü:

Yapı Cinsi:

Blok Sayısı:

İnşaat Alanı (M2):

İl/ilçe

Ad- Soyad:

Telefon Numarası:

E-Posta Adresi

Leave a comment