Blog

İSTANBUL SİLİVRİ ENERJİ KİMLİK BELGESİ

İstanbul Silivri enerji kimlik belgesi başvurularını günün her saatinde kabul eden firmamız, www.ekbtescil.com sitesi ile online hizmet sunan güvenilir ve işinin ehli bir firmadır. Devletin yetkilendirdiği uzman mühendis ve mimar ekibi ile her binanın enerji performansını tespit etmekte, eski veya yeni tüm binalara verdiği ekb ile enerji tasarrufu yapılmasını sağlamaktadır.

EKB neden önemlidir?

Enerjinin ve enerji kullanımının ülkemizde ve tüm dünyada son derece önemli olduğu günümüzde, firmamızın kanunen zorunlu olan ekb çalışmalarında yer alan ekibimiz tüm Türkiye’ye hizmet sunan geniş bir ağa sahip olup 7/24 ulaşabileceğiniz bir ekiptir. İster 1 Ocak 2011 öncesi ister 1 Ocak 2011 sonrası inşa edilmiş olsun, 50 m² den fazla kullanım alanı olan tüm binalar için 5627 sayılı ve Enerji Verimliliği Kanununa göre ekb almak zorunlu kılınmıştır. Aslında bu uygulama öncelikle binalar ve binaların enerji kullanımının asgariye indirilmesi içindir. Neticede gereksiz enerji tüketimi sıfırlanacak ve gereksiz yüksek fatura ödemeleri sonlanacaktır. Ülke çapında bir enerji tasarrufunun da söz konusu olduğu bir durum olarak her bir binanın ekb alması aksi taktirde cezai işleme tabi tutulması kanunlarda belirtilmiştir.

İstanbul Silivri enerji kimlik belgesi nerden alınır?

İstanbul Silivri ekb için firmamıza her zaman başvuruda bulunabilir, devlet tarafından yetkilendirilmiş uzmanları ile çalışan firmamızın kaliteli hizmetlerinden ekonomik fiyatlara sizler de faydalanabilirsiniz.10 yıl geçerliliğini koruyan ekb için online başvuru yapabileceğiniz gibi whatsapp hattımızdan da bizlere ulaşabilirsiniz. Eğer ilk yıl içinde binada bir iyileştirme söz konusu ise ekb nin 1 yıl içinde değiştirilmesi gerekmektedir. A’dan G’ye enerji sınıfları ile her bir binanın enerji performanslarının belirlendiği çalışmalar titizlik ve tecrübe gerektirir.

 Enerji kimlik belgesi almak zorunludur

Bazı binalar var ki bunların ekb alması kanunen zorunlu değildir. Kullanım alanı 50 m² den az olan binalar bunlardan biridir. Bunun dışında binaların kullanım süresi de ekb için önemlidir. Kullanım süresi 2 yıldan az olan binaların ekb alması zorunlu kılınmamıştır. Ahır, ağıl, depo, atölye ve sera olarak kullanılan binalar ve sanayi amaçlı üretimlerin yapıldığı binalar için de aynı şey geçerlidir.


 İSTANBUL SİLİVRİ EKB TALEP FORMU

Aşağıdaki Enerji Kimlik Belgesi Formunu Doldurarak İstanbul Silivri için Bizden Ücretsiz Enerji kimlik belgesi Teklifi Alabilirsiniz. Ücretsiz Enerji Kimlik Belgesi Teklifiniz için EKB uzmanlarımız tarafından en geç 5 Saat içerisinde size geri dönüş sağlanacaktır.

Yapı türü:

Yapı Cinsi:

Blok Sayısı:

İnşaat Alanı (M2):

İl/ilçe

Ad- Soyad:

Telefon Numarası:

E-Posta Adresi

 

 

Leave a comment