Blog

İSTANBUL ŞİŞLİ ENERJİ KİMLİK BELGESİ

İstanbul Şişli enerji kimlik belgesi 5627 sayılı enerji verimliliği kanunu uyarınca 2011 yılında zorunlu hale getirilmiştir. Kanuna bağlı olarak çıkarılan Binalarda enerji performansı yönetmeliğinde tüm binalara enerji kimlik belgesi alma koşulu getirilmiş, almayan binalara çeşitli cezai işlemler ve yaptırımlar uygulanması kararlaştırılmıştır. Yönetmeliğin amacı yaşanan enerji kayıplarının önüne geçmek, enerji kaynaklarını daha verimli kullanmak ve çevreyi korumaktır.

Yönetmelikte enerji kimlik belgesinin geçerlilik süresi 10 yıl olarak belirlenmiştir. 10 yılın sonunda binaların belgelerini yenilemeleri gerekmektedir. Ücretlendirme konusunda ise binalara özel bir hesaplama yöntemi belirlenmiştir. Binaların metrekareleri üzerinden yapılan hesaplamalar gereksiz ödemelerin önüne geçerek adil bir fiyatlandırma ortaya çıkarmaktadır.

Enerji kimlik belgelerini yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren yeni yapılan binalar iskan almadan önce, mevcut binalar ise yönetmelikte belirtilen tarihe kadar almak zorundadır. Bu koşulları yerine getirmeyenlere çeşitli cezai yaptırımlar uygulanacağı belirtilmektedir.

İstanbul Şişli enerji kimlik belgesi nerden alınır?

Enerji kimlik belgesi başvuruları firmamızın İnternet sitesi üzerinden ekb talep formu doldurularak yapılmaktadır. Hızla gerçekleştirilen başvurular sayesinde zamandan tasarruf eder ve belgelerinizi daha hızlı bir şekilde alabilirsiniz. Talepleri kısa sürede işleme alan uzmanlarımız binalarda enerji kimlik belgesi denetimlerini gerçekleştirerek binaların enerji değerlerini saptarlar. Değerlerin tespitinden sonra enerji kimlik belgeleri hazırlanarak teslim edilir.

Enerji kimlik belgesi denetimlerinin yanı sıra uzmanlarımız binalarda enerji israfı yaşanan alanlarda çeşitli iyileştirme önerileri de sunarak enerji kaynaklarını daha verimli kullanmanıza yardımcı olurlar. Dilediğiniz zaman firmamıza iletişim kanallarımızdan ulaşabilir ve konu ile ilgili tüm soru ve sorunlarınıza hızlı cevaplar bulabilirsiniz.

 – İstanbul Şişli ekb önemi:

Dünyada enerji kaynaklarının her geçen gün daha da tükendiği ve küresel ısınmanın hızla arttığı düşünüldüğünde, enerji kimlik belgesi ve denetimlerinin önemi giderek artmaktadır. Tükenen kaynaklara bağlı olarak artan enerji ücretleri bütçeleri de sarsmakta ve kayıplara yol açmaktadır. Kullanılan enerjinin en verimli ve tasarruflu şekilde kullanılması hem bütçeyi hem de çevreyi korumak adına oldukça önem teşkil eder. Bu yüzden binaların enerji kaybına yol açan unsurlar tespit edilmeli ve gerekli iyileştirme çalışmaları kısa süre içerisinde gerçekleştirilmelidir.


 İSTANBUL ŞİŞLİ EKB TALEP FORMU

Aşağıdaki Enerji Kimlik Belgesi Formunu Doldurarak İstanbul Şişli için Bizden Ücretsiz Enerji kimlik belgesi Teklifi Alabilirsiniz. Ücretsiz Enerji Kimlik Belgesi Teklifiniz için EKB uzmanlarımız tarafından en geç 5 Saat içerisinde size geri dönüş sağlanacaktır.

Yapı türü:

Yapı Cinsi:

Blok Sayısı:

İnşaat Alanı (M2):

İl/ilçe

Ad- Soyad:

Telefon Numarası:

E-Posta Adresi

Leave a comment