Blog

İSTANBUL SULTANBEYLİ ENERJİ KİMLİK BELGESİ

İstanbul Sultanbeyli enerji kimlik belgesi ve diğer semtlerin ekb taleplerine her zaman hızlı ve güvenilir bir şekilde cevap veren EKB Tescil, 5627 sayılı ve Enerji Verimliliği Kanununun zorunlu koştuğu bir belgeyi vermekle yetkili bir firma olarak hizmet sunmaktadır. Enerji tüm dünyanın önemsediği bir kaynak olarak ülkemizde de koruma altına alınmıştır. Sanayi üretim binaları, kullanım süresi 2 yıldan az olan binalar, ahır, ağıl, depo, atölye ve sera gibi binalar ve 50 m² den az bir alana sahip olan binalar dışında tüm binaların ekb alması zorunlu kılınmıştır.

İstanbul Sultanbeyli enerji kimlik belgesi nerden alınır?

İstanbul Sultanbeyli ekb almak için mutlaka devlet tarafından yetkilendirilmiş bir kuruma başvuru yapmak gerekir. Yetkisi olmayan firmaların ekb verme durumu olmadığından güvenilir ve işinin ehli firmalar araştırılmalıdır. Alanında uzman mühendis, mimar ve teknikerleri ile Türkiye’nin her yerine yetişen EKB Tescil, Anayasal zorunluluğu olan ekb için başvuru yapabileceğiniz ilk adrestir. Özel eğitimli ve sertifikalı uzmanları ile her bir binanın tüm katmanlarını inceleyerek enerji sınıfını belirleyen firmamız, A’dan G’ye sınıflara ayrılmış olan enerji kimlik belgelerinden en doğru tespiti yaparak en uygununu bina yetkililerine teslim eder.

 Enerji kimlik belgesi nasıl alınır?

Başvurunuzu yaptıktan sonra uzmanlar binanızı incelemeye gelir. Konumundan cephesine, bina yaşından ısı yalıtım ve pencerelerine kadar her yeri incelenerek metrekareye düşen enerji miktarı belirlenir. Enerji performansı belirlenen binaların gereksiz enerji sarfiyatı son bulmakta, ciddi oranlarda enerji tasarrufu sağlayarak bu fark faturalara yansımaktadır. Karbondioksit gazı salımının hesaplanmasından enerji performansına kadar tüm detaylar belirlenir ve binanın enerji sınıfı tespit edilir. Kullanım izni için minimum C sınıfı belge alınmalıdır.

 EKB neden alınmalı?

Öncelikle kanunen zorunlu olduğu için alınmalıdır. Kanunlar da zaten bina sakinlerini düşünerek böyle bir yaptırım uygulamakta olup, enerji tasarrufu yapabilmeleri için şart koşmuştur. Oturma izninin alınması en az C sınıfı bir ekb alımına bağlıdır. Sınıfların ifade ettikleri şey enerji tasarrufudur. Yani A belgeli bir binada enerji tasarrufu en iyi şekilde yapılmakta, mevcut enerji kaynakları en etkili şekilde kullanılmaktadır.


 İSTANBUL SULTANBEYLİ EKB TALEP FORMU

Aşağıdaki Enerji Kimlik Belgesi Formunu Doldurarak İstanbul Sultanbeyli için Bizden Ücretsiz Enerji kimlik belgesi Teklifi Alabilirsiniz. Ücretsiz Enerji Kimlik Belgesi Teklifiniz için EKB uzmanlarımız tarafından en geç 5 Saat içerisinde size geri dönüş sağlanacaktır.

Yapı türü:

Yapı Cinsi:

Blok Sayısı:

İnşaat Alanı (M2):

İl/ilçe

Ad- Soyad:

Telefon Numarası:

E-Posta Adresi

Leave a comment