Blog

İSTANBUL SULTANGAZİ ENERJİ KİMLİK BELGESİ

İstanbul Sultangazi enerji kimlik belgesi ile binalarda harcanan enerji miktarını öğrenerek enerji tasarrufu adına çalışmalar yürütülebilmektedir. Enerji kimlik belgesi 2011 yürürlüğe giren binalarda enerji performansı yönetmeliği ile zorunlu hale getirilmiştir. Enerji kimlik belgesi verilmeden önce binalarda çeşitli denetimler gerçekleşmekte ve binaların bu doğrultuda enerji performansları ölçülmektedir. Denetimler sonucunda binalara bir enerji sınıfı atanır ve ne kadarlık bir enerji israfına sahip oldukları tespit edilebilir. Binalara verilen enerji değerleri A-G sınıfları arasında bir değerdir.

İstanbul Sultangazi enerji kimlik belgesi nerden alınır?

Enerji kimlik belgeleri firmamız tarafından verilmektedir. Enerji sektöründeki deneyimlerimiz ve uzman kadromuz enerji kimlik belgesi denetimlerini titizlik içerisinde yürüterek binaların sahip oldukları en doğru değerleri tespit ederler. Enerji kayıpları yaşanılan alanlarda uzmanlarımızın tavsiyeleri doğrultusunda yapılan iyileştirmeler sonucu kaybolan enerji miktarı ortadan kalkmaktadır.

Enerji kimlik belgesi başvuruları web sitemiz üzerinden ekb talep formunu doldurarak yapılır. İnternet’i olmayan veya kullanmayan kişiler başvurularını doğrudan firmamıza yapabilmektedirler. Yapılan başvurular hızlı bir şekilde işleme konulur ve enerji kimlik belgesi denetimleri gerçekleştirildikten sonra belgeler düzenlenerek sahiplerine teslim edilir.

İstanbul Sultangazi ekb ücretleri:

Enerji kimlik belgelerinin ücretlerinin hesaplanmasında birim metrekare üzerinden bir hesaplama yapılır ve binalarda kullanılan toplam metrekare üzerinden fiyat ortaya çıkar. Böylece gereksiz ödemeler yapılmaz ve binalar kullanım alanları kadar ücret ödeyerek sabit ödeme zorunluluğu külfetine girmezler.

Alınan enerji kimlik belgeleri 10 yıl geçerlilik süresine sahiptir. Süre dolduğunda denetimlerin yenilenmesi ve belgelerin tekrardan çıkarılması gerekmektedir. Bunun en önemli nedenleri arasında zamanla eskiyen enerji teknolojilerinin enerji israfına yol açması bulunur.

Binalarda en çok enerji israfına neden olan unsurlar enerji kimlik belgesi denetimlerinin de konusunu oluşturur. Binaların ısıtma soğutma sistemleri, yalıtım sistemleri, ortak kullanım alanlarındaki aydınlatmalar, sera gazı salınım miktarı gibi unsurlar denetime tabi tutulur ve bu doğrultuda binalara enerji sınıfı atanır. Enerji kayıpları yaşanılan alanlarda binalar gerekli iyileştirme çalışmalarını yaparak israfı önleyebilirler.

Enerji kimlik belgesi ile ilgili iletişim kanallarımızdan bizlere ulaşarak uzmanlarımızdan yardım alabilir ve daha verimli enerji tüketim imkanlarına sahip olabilirsiniz.


İSTANBUL SULTANGAZİ EKB TALEP FORMU

Aşağıdaki Enerji Kimlik Belgesi Formunu Doldurarak İstanbul Sultangazi için Bizden Ücretsiz Enerji kimlik belgesi Teklifi Alabilirsiniz. Ücretsiz Enerji Kimlik Belgesi Teklifiniz için EKB uzmanlarımız tarafından en geç 5 Saat içerisinde size geri dönüş sağlanacaktır.

Yapı türü:

Yapı Cinsi:

Blok Sayısı:

İnşaat Alanı (M2):

İl/ilçe

Ad- Soyad:

Telefon Numarası:

E-Posta Adresi

Leave a comment

Open chat
Fiyat almak ister misiniz
Powered by