Blog

İSTANBUL ÜMRANİYE ENERJİ KİMLİK BELGESİ

İstanbul Ümraniye enerji kimlik belgesi firmamız tarafından düzenlenmekte ve denetimleri gerçekleştirilmektedir. 2011 yılından beri zorunlu olan enerji kimlik belgesi, alınmadığı takdirde çeşitli yaptırımlar ve cezai şartlarla karşılaşmanıza neden olur.

– Enerji kimlik belgesi nedir?

Binalarda enerji performansı yönetmeliği kapsamında çıkartılan enerji kimlik belgesi, binalarda harcanan enerjinin ne kadarlık kısmının israf edildiğini tespit etmek üzere çıkarılmıştır. Belge düzenlenmeden önce yapılan denetimlerle binaların enerji performansları ölçülür ve yaşanan kayıplar oranında A ve G sınıfları arasında bir enerji değeri atanır.

– Enerji kimlik belgesi geçerlilik süresi ve ücreti:

Alınan enerji kimlik belgelerinin 10 yıl geçerliliği bulunmaktadır. Süre dolduktan sonra belgelerin denetimlerinin yenilenerek, yeniden düzenlenmesi gerekir. Enerji kimlik belgelerinin ücretleri ise binaların metrekarelerine göre değişiklik göstermektedir. Belgelerin ücretlendirmesinde standart ücret politikası uygulanmamakta, binalarda kullanılan metrekare üzerinden birim ücretler çarpılarak fiyatlar ortaya çıkmaktadır.

– İstanbul Ümraniye enerji kimlik belgesi nerden alınır?

Enerji kimlik belgelerini firmamıza başvurularınızı İnternet veya doğrudan firmamıza yapabilirsiniz. Web sitemizde de bulunan ekb talep formu ile başvurular alınmaktadır. İşleme konan başvuruların denetimleri bizzat firmamızın enerji uzmanları tarafından gerçekleştirilir ve binaların gerçek enerji sınıfları tespit edilir.

Enerji kimlik belgesi denetimlerinde uzmanlarımız binaların ısıtma soğutma sistemlerini, yalıtım sistemlerini, pencere kapı sistemlerini, aydınlatma sistemlerini incelerler. Aynı zamanda denetimlerde sera gazı salınımı da ölçülerek belirlenmektedir. Yapılan denetimler sonucunda uzmanlarımız enerji kaybı yaşadığınız alanları ve oranları sizlere bildirerek, bu alanlarda yapılabilecek iyileştirme çalışmaları ile ilgili bilgilendirmede bulunurlar. Yapılan iyileştirme çalışmaları enerji kaynaklarını daha verimli kullanmanızı ve enerji israfını ortadan kaldırmanızı sağlar. Bu sayede milli değerlerimize sahip çıkarak milli gelirimizin artmasına da yardımcı olmuş oluruz. Tasarruf edilen enerjiler çevreyi korumak adına da oldukça önemlidir ve çocuklarımıza daha iyi bir dünya bırakmamızı sağlar.

Enerji alanları, enerji kaynakları, enerji sistemleri ve İstanbul Ümraniye ekb ile ilgili tüm sorularınızı telefon numaralarımızdan bizlere ulaştırabilirsiniz. Uzmanlarımız sorularınıza en doğru şekilde cevap verecek ve enerji kaynaklarını daha verimli kullanmanıza yardımcı olacaktır. Binalarda kullanılabilecek en yeni ve tasarruflu enerji sistemlerini sizde hemen uzmanlarımızdan öğrenebilirsiniz!

 

İSTANBUL ÜMRANİYE EKB TALEP FORMU

Aşağıdaki Enerji Kimlik Belgesi Formunu Doldurarak İstanbul Ümraniye için Bizden Ücretsiz Enerji kimlik belgesi Teklifi Alabilirsiniz. Ücretsiz Enerji Kimlik Belgesi Teklifiniz için EKB uzmanlarımız tarafından en geç 5 Saat içerisinde size geri dönüş sağlanacaktır.

Yapı türü:

Yapı Cinsi:

Blok Sayısı:

İnşaat Alanı (M2):

İl/ilçe

Ad- Soyad:

Telefon Numarası:

E-Posta Adresi

Leave a comment