Blog

İSTANBUL ZEYTİNBURNU ENERJİ KİMLİK BELGESİ

İstanbul Zeytinburnu enerji kimlik belgesi binalarda israf edilen enerjinin tespit edilerek binalara bir enerji sınıfı atanmasıdır. Bu sayede enerji israfının ne kadar büyüklükte olduğu kolaylıkla tespit edilebilmektedir. 2011 yılında çıkarılan Binalarda enerji performansı yönetmeliği binalarda yaşanan enerji kayıplarının bulunması ve gerekli iyileştirme çalışmalarının daha kolay yapılabilmesi için enerji kimlik belgesini zorunlu kılmıştır. Yönetmeliğe göre 50 metrekare üzeri binaların bu belgeyi alması zorunludur. Belgelerin geçerlilik süresi 10 yıl olarak belirlenmiş ve her 10 yılda bir gereken denetimlerin yenilenerek belgelerin düzenlenmesi gerekliliği konulmuştur. Bu sayede binalar eskiyen enerji teknolojilerini tespit ederek yenileme imkanına sahip olurlar.

– Enerji kimlik belgesinin önemi:

Enerji kimlik belgesi denetimleri ile binalarda yaşanan enerji kayıpları kolaylıkla tespit edilir. Yapılan tespitler sonucunda gerekli düzenleme çalışmaları yapılarak enerji kayıplarının önüne geçilir. Bu sayede hem binaların enerji israfı ortadan kalkar ve daha uygun faturalarla karşılaşırlar, hem de milli enerji açıklarının kapatılmasına yardımcı olunarak çevre korunmuş olur. Enerji israfına karşı alınan bu önleme oldukça büyük bir önem gösterilmektedir. Bu yüzden enerji kimlik belgesi olmayan yeni binalara iskan bile verilmemekte, mevcut binalara ise cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.

İstanbul Zeytinburnu enerji kimlik belgesi nerden alınır?

Enerji kimlik belgesi başvurusu firmamızın İnternet sitesinde bulunan ekb talep formu doldurularak yapılmaktadır. Formu dolduran kişilerin talepleri hızlı bir şekilde işleme alınır ve uzmanlarımız binalardaki denetimleri titizlik içerisinde gerçekleştirir. Ekb’de bulunan alanlarda yapılan denetimler sonucunda binalara bir enerji sınıfı atanır ve enerji kimlik belgeleri hazırlanır.

İstanbul Zeytinburnu ekb ücretleri hakkında:

Enerji kimlik belgesi ücretlendirmesi binaların metrekare alanlarına göre ve her binaya ayrı olarak hesaplanmaktadır. Böylece binalara özel olarak hesaplanan fiyatlar gereksiz ödemelerden mükellefleri korumaktadır.

Enerji kimlik belgesi ve enerji tasarrufu ile ilgili aklınıza takılan soruları ve yaşadığınız sorunları iletişim kanallarımızdan uzman ekibimize iletebilir ve etkili çözüm önerilerine sahip olarak yaşadığınız sorunları ortadan kaldırabilirsiniz. Enerji alanında deneyimli firmamız binalardaki enerji verimliliğini arttırmak için çalışmalarını sürdürmekte ve sizlerin daha iyi bir hizmete sahip olması için yoğun bir şekilde çalışmaktadır.

 

İSTANBUL ZEYTİNBURNU EKB TALEP FORMU

Aşağıdaki Enerji Kimlik Belgesi Formunu Doldurarak İstanbul Zeytinburnu için Bizden Ücretsiz Enerji kimlik belgesi Teklifi Alabilirsiniz. Ücretsiz Enerji Kimlik Belgesi Teklifiniz için EKB uzmanlarımız tarafından en geç 5 Saat içerisinde size geri dönüş sağlanacaktır.

Yapı türü:

Yapı Cinsi:

Blok Sayısı:

İnşaat Alanı (M2):

İl/ilçe

Ad- Soyad:

Telefon Numarası:

E-Posta Adresi

Leave a comment

Open chat
Fiyat almak ister misiniz
Powered by